KODY w Lublinie

12.05.2021
Materiały prasowe
Materiały prasowe

12 maja rozpoczyna się w Lublinie trzynasty Festiwal Tradycji i Awangardy Muzycznej KODY, którego partnerem jest ZAiKS. To najważniejsze cykliczne przedsięwzięcie organizowane przez Ośrodek „Rozdroża” i jedno z największych wydarzeń muzycznych we wschodniej Polsce. Od początku KODY inspirowały się trwaniem i ewolucją zjawisk kulturowych, wędrówką znaków, symboli i mitów; śledzeniem nieoczywistych związków dawnego i współczesnego, archaicznego i najnowszego.

Po dwunastu edycjach idee festiwalu wciąż okazują się żywotne i twórcze. Tegoroczna edycja pod hasłem „Przywoływanie” zajmie się związkami pomiędzy różnymi formami muzyki dawnej i nowej. Zabrzmią dźwięki inspirowane renesansem, barokiem, polską tradycją oraz wieloma gatunkami muzyki współczesnej – improwizowanej, variete, klubowej, tanecznej i medytacyjnej, zaangażowanej i terapeutycznej.

Podczas KODÓW wystąpią między innymi: Ania Karpowicz, Adam Strug, Carola Schaal, Nicholas Isherwood, Gośka Isphording, Małgorzata Walentynowicz.

Wszystkie wydarzenia będą streamingowane na stronie kody-festiwal.pl oraz w KODOWYM Pawilonie na placu przed Centrum Kultury w Lublinie.

Szczegółowy program festiwalu na kody-festiwal.pl.

 

#Festiwal Tradycji i Awangardy Muzycznej KODY
#Lublin
#muzyka