#CultureonLIVE 2021

17.05.2021
Materiały prasowe
Materiały prasowe

Druga edycja konferencji #CultureonLIVE odbędzie się w dniach 8 i 9 czerwca 2021 na stronie www.cultureon.live. Właśnie ruszyły zapisy.

„Podczas pierwszej edycji w 2020 roku przedstawiciele biznesu, organizacji pozarządowych, środowiska naukowego, samorządu, instytucji kultury, mediów oraz twórcy i artyści mieli okazję dyskutować i wymieniać się doświadczeniami. Wszyscy zgodnie podkreślali, że dotąd brakowało przestrzeni, w której w sposób nieskrępowany i kreatywny mogliby uczyć się od siebie i prowadzić dialog. To dla nas najmocniejszy argument, aby kontynuować projekt i co roku go rozwijać” – podsumowuje pomysłodawczyni projektu Tamara Kamińska, dyrektorka Music Export Poland, realizatora Konferencji.

Tegoroczna odsłona #CultureonLIVE odbędzie się hybrydowo w dniach 8–9 czerwca w przestrzeni Goyki 3 Art Inkubatora w Sopocie.

„Kończymy prace rewitalizacyjne naszej siedziby przy Goyki 3, gdzie zaaranżujemy prze­strzeń pod studio streamingowe na potrzeby wystąpień prelegentów” – potwierdza Joanna Cichocka-Gula, dyrektorka Goyki3 Art Inkubatora, współorganizator Konferencji. „Od półtora roku gościmy artystki i artystów z Polski i zza granicy, tym bardziej cieszy nas, że tegoroczna edycja #CultureonLIVE, dzięki udziałowi zagranicznych partnerów, poszerza ją o kontekst międzynarodowy”.

Motywem przewodnim konferencji będzie podsumowanie ostatniego trudnego roku i roli kultury w pandemii. Będziemy wymieniać się dobrymi praktykami oraz dyskutować na temat konieczności zadbania o dostępność realizowanych projektów, przyszłości zastosowania nowoczesnych technologii w realizacji wydarzeń kulturalnych i sposobów na budowanie relacji z odbiorcami w czasach społecznego dystansu. Z kolei udział w warsztatach, które odbędą się drugiego dnia konferencji, pozwoli uczestnikom na rozwój kompetencji cyfro­wych, podpowie gdzie i jak szukać dodatkowych źródeł finansowania oraz jak skutecznie budować swój wizerunek online.

„Zaprosiliśmy wybitnych ekspertów i ekspertki – m.in. Doris Sommer, Nancy K Baym, Franka Kimenaia, Aleksandrę Przegalińską, Michała Komara, Małgorzatę Płysę, Agatę Etmanowicz, którzy podzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem, a także przykładami dobrych praktyk z całego świata. Jesteśmy przekonani, że po dwóch dniach prezentacji i warsztatów, uczest­nicy i uczestniczki konferencji będą zainspirowani do jeszcze bardziej efektywnego dzia­łania w swojej pracy” – zachęca Miłosz Bembinow, wiceprezes Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, które jest organizatorem konferencji.

Udział w #CultureonLIVE jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy. Liczba uczestników warsztatów jest ograniczona.

https://cultureon.live/zapisy/

 

 

#CultureonLIVE 2021
#konferencja