14. Festiwal Twórczości Korowód

7.11.2021 - 20.11.2021, Kraków, festiwal, konkurs
Materiały prasowe
Materiały prasowe

Listopadowy festiwal to święto dobrej polskiej piosenki, którego partnerem jest ZAiKS.  W ramach konkursu odbędzie się głosowanie internautów na najlepszą polską piosenkę (07-15 listopada 2021). Drugiego laureata wybierze jury. Zwycięzców poznamy 16 listopada 2021. Na laureatów czekają nagrody finansowe, których pula wynosi 6500 zł, a także zaproszenie do udziału w kolejnych koncertach organizowanych przez Fundację Piosenkarnia Anny Treter.

Materiały prasowe
Materiały prasowe

„Chcąc umożliwić szerokiemu gronu odbiorców uczestnictwo w festiwalu, wszystkie jego wydarzenia postanowiliśmy zaprezentować online w postaci transmisji lub retransmisji. Także zmagania konkursowe będą Państwo mogli śledzić tą drogą, a potem wpłynąć na werdykt oddając swój głos – mówi Anna Treter, pomysłodawczyni i dyrektor festiwalu. – Ale zaprosimy także naszą kochaną publiczność do sal koncertowych, m.in. na koncert galowy”.

Materiały prasowe
Materiały prasowe

W tym roku w programie festiwalu pojawi się nowa inicjatywa – cykl pod nazwą: „Album Niezwykłych Artystów”. 18 listopada 2021 zapraszamy na pierwszy koncert z tego cyklu, w autorskim recitalu zaprezentuje się Oreada –folkowy zespół, który wśród wielu nagród i wyróżnień zyskał także miano zwycięzcy Festiwalu Twórczości Korowód. Nagrania odbędą się w Klubie Gwarek i także będą prezentowane online.

Materiały prasowe
Materiały prasowe

20 listopada 2021 zapraszamy do Nowohuckiego Centrum Kultury na koncert galowy „Od słowa do słowa”. W koncercie wystąpią z autorskimi recitalami Andrzej Poniedzielski i Andrzej Garczarek oraz laureaci poprzednich edycji festiwalu: Zuza Wiśniewska – zwyciężczyni edycji z 2020 roku i Olek Różanek – zdobywca pierwszej nagrody festiwalu wraz z zespołem ,Chorzy . Gospodynią wieczoru będzie Anna Treter.

Więcej na http://piosenkarnia.pl/

#ZAiKS dla kultury
#sprzyjamywyobraźni