35. Tarnowska Nagroda Filmowa

1.06.2021
Materiały prasowe
Materiały prasowe

Tarnowska Nagroda Filmowa – festiwal wybranych polskich filmów pełnometrażowych – to jedna z najstarszych imprez poświęconych polskiej kinematografii, a ZAiKS jest jej partnerem.
35. Edycja festiwalu zainaugurowana zostanie 5 czerwca 2021 roku w Amfiteatrze Letnim w Tarnowie koncertem Jazz Bandu Młynarski-Masecki, a zwieńczona będzie w tym samym miejscu, 12 czerwca, Galą Zakończenia TNF, podczas której z recitalem wystąpi Zbigniew Zamachowski, a nagrodą za całokształt twórczości uhonorowany zostanie Wojciech Marczewski.
W konkursie głównym weźmie udział dwanaście filmów, które oceni jury w składzie: Juliusz Machulski (przewodniczący), Natalia Grzegorzek, Ola Salwa, Justyna Wasilewska, Łukasz Gutt i Atanas Valkov. Swoje nagrody przyzna również jury młodzieżowe, jury dziecięce i publiczność.
Program 35. TNF uzupełnią wystawy i spotkania z twórcami, a wśród nich wystawa plakatów filmowych przygotowana specjalnie z okazji jubileuszu 35-lecia festiwalu, przedstawiająca plakaty do filmów, które w przeszłości zdobyły w Tarnowie Grand Prix.

Więcej o festiwalu na stronach:
www.tarnowskanagrodafilmowa.pl
Facebook

#35. Tarnowska Nagroda Filmowa
#film
#festiwal