Debata młodych pisarzy

7.11.2020, Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, spotkanie
Debata Literacka
Debata Literacka

W Teatrze Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu odbędzie się 7 listopada debata literacka poświęcona inspiracjom młodych pisarzy.

Dyskusję podzielono na dwie części. Pierwszą poprowadzi Małgorzata Semil – tłumaczka i krytyczka teatralna, przewodnicząca zarządu Sekcji C – Autorów Dzieł Dramatycznych ZAiKS-u, która porozmawia z Olgą Hund, Joanną Gierak-Onoszko, Grzegorzem Bogdałem i Ziemowitem Szczerkiem.

Po przerwie Michał Pabian, dramaturg, twórca adaptacji teatralnych, autor tekstów dramatycznych, będzie rozmawiać z Zytą Rudzką, Dominiką Słowik, Jakubem Kornhauserem i Anną Cieplak.

Początek wydarzenia, którego partnerem jest ZAiKS, o godzinie 18.00, a dyskusję będzie można śledzić także online: https://www.facebook.com/events/3925020107519557/

Poniżej sylwetki pisarzy zaproszonych do debaty:

Anna Cieplak – animatorka kultury, aktywistka miejska i pisarka związana z „Krytyką Polityczną”. Laureatka Nagrody Conrada i Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza za powieść „Ma być czysto”.

Joanna Gierak-Onoszko – dziennikarka, reportażystka, pisarka i felietonistka. Jej powieść „27 śmierci Toby’ego Obeda” znalazła się w finale Nagrody Literackiej „Nike” i wygrała w plebiscycie „Nike” Czytelników.

Olga Hund – laureatka Nagrody Conrada za debiut literacki w 2018 roku oraz Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza za książkę „Psy raz drobnych”.

Zyta Rudzka – pisarka, scenarzystka filmów o sztuce, psycholożka. Laureatka Nagrody Literackiej Gdynia, Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej, finalistka Nagrody Literackiej „Nike”.

Dominika Słowik – nominowana do Nagrody Literackiej Gdynia za debiutancką powieść „Atlas: Doppelgänger”. Jej druga powieść, „Zimowla”, została uhonorowana Paszportem „Polityki” za rok 2019.

Grzegorz Bogdał – publikował opowiadania w „Chimerze” i „Twórczości”, jest autorem scenariuszy do filmów krótkometrażowych. Jego debiutancka książka „Floryda” została nominowana do Nagrody Literackiej Gdynia, Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza oraz Górnośląskiej Nagrody Literackiej „Juliusz”.

Jakub Kornhauser – literaturoznawca, teoretyk i historyk literatury, edytor, tłumacz, poeta. Laureat Nagrody im. Wisławy Szymborskiej. Adiunkt w Instytucie Filologii Romańskiej UJ.

Ziemowit Szczerek – dziennikarz i prozaik. Współpracuje z „Polityką”, „Gazetą Wyborczą”, „Krytyką Polityczną” i „Nową Europą Wschodnią”. Laureat Paszportu „Polityki”, nominowany do Nagrody MediaTory i Nagrody im. Beaty Pawlak oraz dwukrotnie do Nagrody Literackiej „Nike” i Nagrody Literackiej Europy Środkowej „Angelus”.

#wydarzenie
#ZAiKS dla kultury